![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Tavla 10851092
*
nr 1085 1092
Tavla
'Panorama Stockholm', Tidigt 1900-tal, kolorerat tryck, motivet. 14x60
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 18:36:31
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kolorerat tryck konst motivet sekelskifte tavla tidigt 1900-tal
-
6128 Bordspendyl
1800-tal, ryttare med hund, bronserad mässing, ema..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:22
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:26
-
6117 Väggrelief
Änglar, keramik. Signerad scoto -89. Höjd: cm. Höj..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:20
*
Tavla
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1092
Tavla
'Panorama Stockholm', Tidigt 1900-tal, kolorerat tryck, motivet. 14x60
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...![](/tema/themes/{EF8E24B8-8F85-442A-A2D2-AEF059D067DE}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholm
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kolorerat tryck konst motivet sekelskifte tavla tidigt 1900-tal
-
6128 Bordspendyl
1800-tal, ryttare med hund, bronserad mässing, ema..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:22 -
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:26 -
6117 Väggrelief
Änglar, keramik. Signerad scoto -89. Höjd: cm. Höj..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:20